Annonce

Bagværk til fødselsdag

avatar
Ulla Munkholm
2006-01-06 08:40:30


Er der nogen, der har en god idé til, hvad man kan lave som kage/dessert til en fødselsdag for både voksne og børn. Det skal kunne laves dagen i forvejen. Jeg havde forstillet mig en lagkage eller anden kage ?
7570
Kommentarer


Skriv kommentar
Log ind for at skrive en kommentar
Annonce

Bagværk til fødselsdag

avatar
Ulla Munkholm
2006-01-06 08:40:30


hejsa. Der er jo mange muligheder. Hvad med en lagkage med markroner og floedeskum?eller med chokolade-skildpader... Eller maaske en nem chokolademousse?
7570
Kommentarer


Skriv kommentar
Log ind for at skrive en kommentar
Annonce

Bagværk til fødselsdag

avatar
Ulla Munkholm
2006-01-06 08:40:30


du kan også lave en daimlagkage. det er meget nemt, og hurtigt, det er bare flødeskum og hakket daim, det lyder kedeligt men smager fantastisk, ! det var den der blev spist helt op til min fødselsdag og af fire kager! Eller så kan du lave en brownies, det kan laves i forvejen, og det kan blive en rigtig god kage hvis man har den rigtige opskrift, kom godt med chokolade i og evt. noget cremefraiche ved siden af.!
7570
Kommentarer


Skriv kommentar
Log ind for at skrive en kommentar
Annonce
Populære kategorier
Følg & Tilmeld













Opskrifter til inspiration hurtigt og nemt

Velkommen til Maduniverset.dk - dit ultimative destination for inspiration til madlavning og opskrifter. Udforsk vores omfattende samling af lækre opskrifter, lær nyttige madlavningsteknikker og find tips til at forbedre dine kulinariske færdigheder. Vores passion er at dele glæden ved god mad, og vi stræber efter at være din pålidelige guide til at skabe uforglemmelige måltider. Lad os sammen udforske verdenen af smag og nydelse. Bon appétit!

Opskrifter er lagt på af Maduniversets brugere eller af Maduniverset. Alle er velkommen til at oprette en gratis profil og tilføje en lækker nem opskrift

Copyright © Maduniverset™ 1999-2024
cookies på Maduniverset | Kontakt